Середа, 25 квітня 2018

mizhhirya chust perechin svaljava tjachiv volovets irshawa berezniy vinogradiv rachiv berehovo muka4evo uzh horod

До уваги читачів Березний онлайн, місцеві організації, політичні партії та установи! Для розміщення ваших публікацій, статтей та оголошень на сайті просимо надсилати інформацію на електронну адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

На сайті 206 гостей та відсутні користувачі

скачанные файлыГеннадій Москаль відмовив у проханні телеканалу «ZIK» дати коментар, оскільки один із ведучих телеканалу – Остап Дроздов – обізвав мешканців Закарпаття, представників угорської та румунської громад, неуками.

– Я прямо сказав журналістам, що ніколи не поїду на «ZIK» і не даватиму жодних коментарів, поки телеканал не перепросить за свої слова, – заявляє голова Закарпатської ОДА. – Насправді неуками є не представники національних меншин, а народні депутати, які прийняли сумнозвісний мовний «закон Ківалова-Колесніченка». Парадоксально, але цей закон, який став одним із поштовхів для Революції Гідності, і який Росія використала як привід для окупації Криму та агресії на Донбасі, досі чинний в Україні. При тому, що написаний він безграмотно, не відповідає ні Конституції, ні ратифікованій Україною Європейській хартії регіональних мов та мов меншин. Наприклад, у законі наведені мови, яких немає в Хартії: вірменська, ромська, караїмська, кримчацька, русинська, ідиш, новогрецька. А в законі про ратифікацію Хартії вказані мови, яких взагалі не існує в природі, – єврейська і грецька. Тому я попросив журналістів із «ZIK» у відповідності з діючим законом купити своєму колезі посібник із вивчення єврейської й русинської мов, інакше його теж можуть обізвати неуком. А сам телеканал закликав попросити вибачення у закарпатців за образливі висловлювання.

1506596600 598b268db23c6 50435 1200

Підписаний закон не подобається сусідам з ЄС. Експерти: потрібна угода. 28 вересня в Україні набув чинності гучний закон "Про освіту". У чому суть реформи і які проблеми доведеться вирішувати, розібралася "Сегодня".

РІК ПРАВОК. Проголосувати за реформу середньої освіти планували ще 2016-го, але не склалося. Спочатку профільний парламентський комітет затягнув написання і підготовку до першого читання законопроекту і затвердив фінальну редакцію закону тільки навесні минулого року. Як результат – в першому читанні за законопроект "Про освіту" Верховна Рада проголосувала в жовтні минулого року. З того моменту проект обріс тисячею правок, які нардепи здолали на початку цього вересня, прийнявши закон у другому читанні. В результаті терміни старту реформи зрушили на 2018-й. Через три тижні реформу підписав президент України.

СКАНДАЛ. Незабаром після прийняття реформи розгорівся дипломатичний скандал – закон не сподобався нашим сусідам у Румунії, Молдові та Угорщині. Каменем спотикання стала стаття 7 закону про навчання мовою нацменшин. В уряді цих держав висловили побоювання, що прийняті зміни не дадуть нацменшинам України вчитися рідною мовою, а значить – порушать їх права (реформа передбачає поступове збільшення кількості предметів українською мовою представникам нацменшин. – Авт.). У МОН парирують, заявивши, що закон не порушує Європейську хартію регіональних мов, в якій сказано, що держава повинна забезпечити нацменшинам доступ до вивчення рідних мов без шкоди для вивчення державної. А сам президент України Петро Порошенко доручив МЗС і МОН провести консультації щодо закону з Радою Європи. Так, для обговорення закону міністр освіти Лілія Гриневич вже зустрілася з міністром освіти Румунії, а в жовтні зустрінеться з міністром людських ресурсів Угорщини.

Однак, підписання закону все ж викликало хвилю обурення в угорської влади. Днями міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіятро заявив, що, підписавши закон, Україна "може забути про інтеграцію в Європу".

"Угорщина блокуватиме будь-які ініціативи, вигідні Україні, в міжнародних організаціях, особливо в ЄС", – повідомив він.

ПРАВКИ МОЖЛИВІ. Однак політологи і експерти поки спокійно ставляться до гучних заяв сусідів.

"Це могло б нашкодити, якби ми подавали заявку на вступ до Євросоюзу. Так що які саме рішення буде блокувати Угорщина – поки питання відкрите, – упевнений політолог Володимир Фесенко. – Проблему необхідно вирішувати іншим шляхом – дипломатичними зустрічами і двосторонніми угодами".

А член награди в МОН Володимир Бахрушин нагадує, що в разі необхідності закон завжди можна виправити: "Після широких дискусій і консультацій можна внести зміни, але, на мій погляд, нацменшинам нема про що турбуватися – їх інтереси ніяк не порушені, реформа складена відповідно з усіма нормами".

НОВЕ В ШКОЛАХ. Нагадаємо, основними нововведеннями, яким дасть зелене світло реформа, стали:

- 12 років навчання;
- 3 етапи навчання: 4 роки початкової школи, 5 років – базової середньої, 3 роки – профільної;
- ЗНО для 4-го (як моніторинг) і 9-го класу;
- мова навчання – українська;
- скорочення кількості сільських шкіл за рахунок створення опорних;
- створення класів для учнів із особливими потребами;
- вибори нового директора школи кожні шість років;
- підвищення мінімальних зарплат вчителів до трьох мінзарплат (до 9,6 тис. грн), а за добровільну сертифікацію – 20% надбавка до окладу;
- створення єдиного безкоштовного реєстру е-підручників;
- обов'язковий фінансовий звіт шкіл на своїх сайтах;
- можливість для шкіл самостійно вибирати методику і програми навчання.

Член Науково-методичної ради МОН Володимир Бахрушин зазначає, що деякі положення набудуть чинності через кілька років: "Для деяких аспектів реформи передбачений перехідний період. Наприклад, профільні школи введуть тільки 2028 року". 

kkdfГрибний бум: На Закарпатті білі гриби збирають десятками кілограмів.

Це фото в соціальній мережі виставила закарпатка Аліса Смирна. Воно зроблене при виїзді на центральну трасу.

Тут місцеві мешканці одразу вийшовши з лісу продають свій зібраний урожай.

Попри те, що грибів вкрай багато, віддавати їх за безцінь люди не поспішають і просять не менше сотні гривень за кілограм, –

передає власний кореспондент IA ZIK. 

 

http://zik.ua/news

Те, що кілька років тому здавалося неможливим, найближчим часом може стати реальністю. Вчені кажуть, що знайшли спосіб трансплантації органів свиней.

304874

На початку 90-х років медицина всерйоз розглядала варіант трансплантації органів тварин в організм людини. Тоді свої погляди вчені звертали на свиней, оскільки анатомія цих тварин дуже подібна до людської. Втім, численні експерименти із пересадкою свинячих органів в організми тварин, зокрема мавп, не давали бажаного результату. Імунітет досить швидко вбивав орган і експериментальні тварини помирали. Але вже зараз вчені нарешті оголосили - дослідження мали успіх. І за кілька років органи свиней цілком можуть трансплантуватися в організм людини, пише Depo.ua з посиланням на The Science.

Що сталося

На засіданні Міжнародної асоціації із ксенотрансплантації вчені оголосили про прорив у дослідженнях із пересадки органів свиней в організми мавп. І вже зараз розглядаються випробування на людях.

"Те, що ми вважали таким далеким, схоже, наближається", - сказав Мухаммад Могуддін, хірург з трансплантації серця в Університеті Мерілендської школи медицини. Команди трансплантологів, що зосереджують увагу на пересадках нирок та серця, мають результати останніх досліджень, котрі надихають. Протягом останніх кількох років їм вдалося збити активність імунної системи, котра атакує пересаджений орган свині в організмі мавпи. На початку цього року команда в Університеті Еморі в Атланті оголосила, що нирка від генетично модифікованої свині функціонувала протягом 400 днів, перш ніж була атакована імунною системою. Це новий рекорд - останній був 250 днів. І сьогодні група дослідників, яку очолює Бруно Рейхарт в Мюнхенському університеті в Німеччині, заявила, що вони майже вдвічі перевищили попередній показник виживання трансплантатів серця в організмі бабуїна - серце свині функціонувало 90 днів. І зупинили експеримент виключно через вимоги проекту, за яким він мав тривати протягом трьох місяців. За словами кардіохірурга Мюнхенського університету Пауло Бреннера, бабуїн був ще у досить гарному стані і міг продовжувати жити із серцем свині.

Це означає, що органи свиней почнуть пересаджувати людям?

Для того, щоб трансплантації органів свиней в організм людини стали реальністю, необхідно, щоб принаймні 60% експериментальних тварин виживали протягом 3 місяців. Наразі в Мюнхенському університеті збираються продовжувати дослідження і повторити результати для того, щоб у найближчі 2-3 роки розпочати клінічне випробування на людях.

Як це стало можливим

Ще на початку 90-х були експерименти, втім, тоді вчені зіштовхнулися не тільки з агресією імунної системи тварини, в яку трансплантувався орган, але і побоюваннями щодо вірусів, котрі орган свині може передавати людині. Саме ці страхи і невдачі стали причиною згортання багатьох програм, фінансовваних фармацевтичними компаніями.

Останні успіхи є можливими завдяки використанню схем імунодепресантів, а також великої кількості видів генетично модифікованих свиней. Є нові інструменти редагування генів, котрі дозволяють так само втручатися у роботу клітин, збивати активність імунітету, вводити у кров гени людини, котрі запобігають тромбозу, а також запобігати появі небезпечних вірусів, котрі можуть заразити людину.

Що із комерційною складовою

Вчені не роблять прогнозів щодо трансплантацій. Вони продовжують виявляти нові механізми реакції імунної системи на трансплантовані органи. Наразі ніхто не готовий запропонувати пацієнту орган зі строковою гарантією. Мова йде не лише про серце та нирки. Інші органи пропонують ще більші виклики. Наприклад, якщо брати легені - то експериментальні тварини прожили всього кілька днів. Все через те, що свинячі легені виявилися вразливими до запалення.

Окрім цього, будь-який трансплантований орган вимагатиме коктейлів з імунодепресантів, які можуть зробити пацієнтів вразливими до інфекцій. Це велика перешкода для комерційного успіху проекту.

Так вважає, зокрема, гендиректор United Terapeutics Corporation Мартіна Ротблат. Компанія інвестувала в дослідження з ксенотрансплантації, спрямоване на пересадку легенів, і володіє Revivicor, основним постачальником генетично модифікованих свиней. Щоб стати комерційним хітом, ксенотрансплантація "повинна торкнутися десятків і сотень тисяч людей", - каже Ротблат. Вона додає, що не вірить в те, що багато людей захочуть собі органи свині, оскільки їхня пересадка суміжна із вживанням імунодепресантів, котрі впливатимуть на організм.

Втім, є й інша складова. Багато людей із нирковою недостатністю змушені витрачати години на тиждень для процедур діалізу. І саме органи свині можуть зробити їхнє життя більш зручним принаймні на той час, поки вони чекатимуть на людський орган для трансплантації. У США близько 100 тисяч людей стоять у черзі на трансплантацію нирок. Більшість із них чекають роками на свій орган. Нирки свиней цілком можуть стати проміжним варіантом для них.

1506333282 277841 1

У серпні в ділове життя України повернулася активність. Кількість вакансій зростає у всіх професійних сферах. Про це розповіла Катерина Криворученко, фахівець експертно-аналітичного центру Міжнародного кадрового порталу hh.ua. 

“Найактивнішими були роботодавці в сферах “інформаційні технології, інтернет, телеком”, “банки, інвестиції, лізинг”, “початок кар’єри, студенти”, – розповідає вона. – Тенденція запрошувати в штат молодих фахівців зберігалася останнім часом, а в серпні стала ще більш помітною”.

Найвідчутніший приріст вакансій – в Києві, Львівській, Харківській та Одеській областях. Стабільною ситуація залишається в Закарпатській, Івано-Франківській та Кіровоградській областях: кількість розміщених в липні і серпні вакансій залишається приблизно на одному рівні.

Перше півріччя 2017 року цілому демонструє таку ситуацію на ринку праці:

- 29% роботодавців збільшували кількість робочих місць в компанії і заміняли звільнених співробітників;
- третині компаній вдалося зберегти свій колектив без змін;
- В 14% компаній звільнили тільки неефективних співробітників;
- 23% українських компаній довелося істотно скоротити штат.

Ринок праці: кому обіцяють найвищі зарплати (Інфографіка)Джерело

1506177929 vino bokal pravila etiketa

Витончено і граційно пити алкоголь в розумних межах – під силу далеко не кожному. А дарма, адже часто після веселих і алкогольних вечірок може трапитися не одна неприємна ситуація, яку було б краще уникнути.

Як правильно пити алкоголь на презентаціях, в гостях і не потрапити в халепу – розповіла консультант по діловому, світському і міжнаціональному спілкуванню Тетяна Полякова для Vogue.ua.

Скільки келихів пристойно випити за вечір?

Якщо ви потрапили на вечір, де вино подається не особисто кожному гостю, а пляшки стоять на столі або вас обслуговують офіціанти – не кидайтесь на нього. В такому випадку краще обрати алкоголь вищої якось та пити невеликими порціями. Якщо ж ви будете хаотично міняти келих за келихом – це не піде на користь вашому іміджу.

Чи доречно приїжджати на презентацію і відмовлятися пити?

Пити чи не пити – рішення індивідуальне. Але відмовлятися від частування – неввічливо. Тому дозвольте собі в цей вечір невелику кількість алкоголю. Якщо алкоголь вже розлитий в келихи – перепитайте про те, що це за напій. Якщо ж напій розливають перед вами – обов’язково поцікавтесь, що це за напій, та похваліть вибір людини, яка це алкоголь наливає.

Як делікатно відмовитися від випивки?

Не відмовляйтесь від алкоголю. Ви повинні прийняти келих, вдихнути аромат, пригубити та похвалити напій. Ви можете його не пити, а якщо келих буде постійно повним – вам не будуть доливати та задавати недоречні питання.

Як правильно тримати келих і не залишати сліди від пальців?

Уміння тримати келих – це безпека, клас і стиль. Жест безглуздо схопленого келиха видає вашу неосвіченість. Креманку, куп – тримайте в обхват, за низ келиха, тобто самої чаші, протягнувши ніжку келиха між пальцями. Вузький флют, фужер – за ніжку і завжди нижче від підставки келиха. Келих Верра – тримайте завжди за низ ніжки, пропускаючи краю підставки келиха між пальцями руки для стійкості.

Чи до всіх коктейлів можна просити трубочку?

Трубочка – кращий спосіб оживити бульбашки, а хороше вино утримує бульбашки саме по собі. Як і з ложкою в чашці чаю: ніколи не залишайте трубочки всередині келиху. Якщо ви боїтесь залишити слід помади на келиху, краще оберіть більш стійку помаду, але не пийте через трубочку.

Чи є таке правило, що потрібно залишати трохи вина в келиху і не допивати його?


Прийнято вважати, що залишені на дні келиху 10% напою підкреслюють клас і вміння володіти собою.

Джерело

mobilnyy telefon samsung e1202 black gt e1202zkisek 1

Американські вчені попереджають про негативні наслідки включеного телефону під час сну людини, тому настійно радять вночі класти апарат якомога далі від ліжка.

На думку фахівців, гормон мелатонін, який відповідає за здоровий сон і сновидіння людини, тонко реагує на навколишній фон і особливо на випромінювання гаджетів. Вони порушують звичний рефлекторний зв'язок - ніч-сон і змушують людину мучитися від безсоння. Нічні кошмари, а також дратівливість і ознаки депресії на ранок «забезпечує» той же телефон. Довгостроковий вплив девайсів на організм, в результаті може привести до необоротних наслідків.

Медики вважають, що високу працездатність забезпечує, як мінімум, семигодинний сон, оскільки у разі зменшення годин для сну, імунна система людини руйнується. Пропадає апетит, формуються психічні розлади. Організм починає швидше старіти, запускаються механізми саморуйнування.

Loading...

ОСТАННІ НОВИНИ

ПОПУЛЯРНІ НОВИНИ

Пряма трансляція телеканалу "112 Україна"

Останні коментарі

 • Матеріал передруковано . Джерело :http://berezny j.com.ua/news/4 12-v-dznachennj a-150-r-chchja ...

  Детальніше...

   
 • Джерело :http://berezny j.com.ua/news/4 08-bereznjanka- v-dznachyla-den -prac-vnyk-v-le gko-promyslovos ...

  Детальніше...

   
 • [consored]лі ся парити зауярити підара і все ))))))))))

  Детальніше...

   
 • щоб ті що складують бюджет так жили як ми і рахували не долари а кожну копійку

  Детальніше...

   
 • Шановні освітяне пер ніш шось забороняти взагалі подумайте і проаналізуйте що школа може без батьків ...

  Детальніше...

   
 • я кожень день на автобусних бачу вивіску відмінили

  Детальніше...

   
 • ггггггггггггггг гг

  Детальніше...

   
 • напиште прізвище, шоби йому хоть на плечі плюнути

  Детальніше...

   
 • Юра то балоговський холуй і подхалім, і як чоловік гуно........

  Детальніше...

   
 • в березному дас 20 пожарних працює,а толку ниякого.

  Детальніше...

   
 • А пожарні на пожежу прибули,чи тільки ментам позвонили?

  Детальніше...

   
 • Навіщо їм англійська, коли вони створюють величезні черги, спілкуючись рідною мовою? Тепер взагалі ...

  Детальніше...

   
 • Ви зробіть так, щоб черг за закордонними паспортами не було. Мови вони учать.., блін.

  Детальніше...

Новини партнерів

Погода, Новости, загрузка...

Ми в соц. мережах

Каталог
сайтів України

український каталог